Jak vybrat olej pro dřevěný nábytek?

Aby byl váš dřevěný nábytek stále pěkný a neměnil barvu, natřete ho alespoň jednou ročně speciálním olejem. Ušetříte si tím také čas, protože ho pak nemusíte schovávat při každém rozmaru počasí.

Ideální ochranu vašemu dřevu poskytne teakový olej vyrobený podle receptury ze Skandinávie – směs lněných, terpentýnových, levandulových olejů a bezaromatových rozpouštědel. Výborně ochraňuje zahradní nábytek, zvláště exotické dřeviny. Proniká hluboko do dřeva a vytváří tak bariéru proti povětrnostním vlivům. Navíc zvýrazňuje odstín a přirozenou texturu dřeva.

Kdy se rozhodnout pro nátěr dřeva?

Nátěr dřevěného nábytku je obecně potřebný ve chvíli, jakmile na něm dešťová voda přestane ulpívat ve formě kapek, ale začne se do něho vpíjet. Nový nábytek je třeba natřít do měsíce po začátku používání. Díky pravidelným nátěrům vám bude dřevěný zahradní nábytek sloužit mnoho let v nezměněné podobě. Přesto ho v zimě uskladněte v krytém nevytápěném prostoru (přikrytý obalem na zahradní nábytek).

V e-shopu i-zahradninabytek.cz pořídíte vše na jednom místě a za výhodné ceny – například za sestavu 1+2 z durianu, teakový olej a obal vydáte méně než 4 000 Kč. Jeho zástupce David Pisarovský uvádí: „Ochranné prostředky jsou v sekci Údržba zahradního nábytku. Pokud nevíte, jaký připravek zvolit konkrétně pro váš zahradní nábytek, zavolejte nám na číslo 777 938 740 – rádi vám poradíme a doporučíme vhodný typ.“