Jaký dřevěný nábytek do koupelny?

Dřevěný nábytek je ověřený generacemi, a i dnes se zdá, že ho nic nepřekoná. Vydrží až 10× déle než nábytek z dřevotřísky či lamina. Navíc je zdravotně nezávadný, bez škodlivých látek, například formaldehydů.

Dřevěný nábytek tak splňuje veškerá kritéria pro zdravou domácnost, zejména s dětmi nebo alergiky. A je mimořádně vhodný také do koupelen a dalších vlhkých prostorů – především nábytek z exotických dřevin. Každé místnosti dodá přirozenou krásu a styl.

Vyzkoušejte masivní nábytek z exotických dřevin

Exotické dřeviny jsou tvrdé a houževnaté. Akácie, durian, eukalyptus, meranti či teak nalézají uplatnění na zahradách, v zahrádkách restaurací i v interiérech včetně koupelen a wellness provozů.

Zvažte, jak by se u vás vyjímala například křesla a židle z teaku, která jsou mimořádně odolná vůči vlhkosti a téměř bezúdržbová. „Aby vám teakové dřevo nezešedlo, používejte pravidelně speciální teakový napouštěcí olej, který ho naimpregnuje a udrží léta pěkné,“ uvádí David Pisarovský, odborník na dřevěný nábytek.

Nebo vyzkoušejte akácii, která pochází z rychle rostoucích stromů tropických lesů východní Asie a jižní Ameriky. Mini sestavy z akácie mohou stát už okolo 3 000 Kč. Kromě křesel, židlí a lavic se koupelny vybavují také lehátky a boxy z akácie.

V koupelně začíná a končí každý den. Díky nadčasovému dřevěnému nábytku může být pro vás pobyt v této intimní části domova příjemným rituálem.