Sestavy dřevěného nábytku – nádherné nejen na pohled

Sestavy dřevěného nábytku jsou tradičním vybavením zahrad a teras. Nové modely vás zaujmou jak na pohled, tak svou propracovaností.

Nejoblíbenější jsou masivní zahradní dřevěné sestavy z borovice nebo smrku, případně pivní sety, které pořídíte i za méně než 4 000 Kč. „V poslední době jdou na odbyt české borovicové sestavy, jejichž dřevo je pasterizováno sušením na 80 °C. Sestavu vám dodáme v demontu a bez povrchové úpravy včetně spojovacích materiálů – šroubů, podložek a křídlových matic. Podle přiloženého montážního návodu ji složíte do 10 minut,“ uvádí dlouholetý dovozce zahradního nábytku David Pisarovský. „Aby bylo vaše zahradní posezení dokonalé, vyberte si v samostatné kategorii e-shopu také polstry a slunečník,“ doplňuje.

Jak se starat o dřevěný zahradní nábytek, aby byl pořád krásný

Na sestavy dřevěného nábytku působí během roku nejrůznější povětrnostní vlivy. Proto potřebují alespoň na jaře a na podzim ochranu v podobě oleje, laku či lazury. Jaký konkrétní čisticí a ochranný přípravek vybrat pro tradiční masivní dřevo, a jaký pro exotický teak, akácii, meranti, durian či eukalyptus, se dozvíte při nákupu sestavy. Nový dřevěný zahradní nábytek ošetřete proti plísním a dřevokaznému hmyzu, a pak jeho povrch napusťte přípravkem omezujícím neblahé působení počasí (například teakovým olejem).

Toužíte-li po delší životnosti sestavy dřevěného nábytku, zvolte exotické dřeviny, které jsou tvrdší a odolnější. Díky akcím a službám e-shopu si jistě vyberete ten nejlepší zahradní nábytek – nádherný a zároveň vysoce funkční. Už do druhého dne ho můžete mít doma, a od té chvíle vám při dobré péči poslouží dlouhá léta.