Průvodce exotickým dřevem

Kromě tradičního borovicového či smrkového masivu se dnes i v České republice stále více uplatňuje nábytek na zahradu z exotického dřeva.

Poznejte jednotlivé materiály

  • Akácie – je velmi tvrdá, snese toho opravdu hodně, a k tomu hezky vypadá. Zajistí vám unikátní zahradní nábytek, který při dobré péči dlouhodobě odolává vnějším vlivům. To však neznamená, že byste museli o dřevěný zahradní nábytek z akácie pečovat celoročně. Úplně stačí, když ho vždy před sezónou natřete speciálním impregnačním prostředkem.
  • Durian – materiál pro cenově dostupný a zároveň kvalitní dřevěný zahradní nábytek. Povrch nábytku z durianu je obvykle upraven olejem, který ho chrání před působením vnějších vlivů.
  • Eukalypt – tvrdé dřevo s vysokou hustotou, což je pro dřevěný nábytek na zahradu zásadní. Sety dřevěného zahradního nábytku z eukalyptu jsou velmi odolné a prakticky bezúdržbové, proto se hodí domů i pro komerční využití.
  • Meranti – velmi tvrdé dřevo z jihovýchodní Asie, které se používá na luxusní dřevěný zahradní nábytek. Židle, křesla a stoly z meranti se uplatní na soukromých zahradách i zahrádkách restaurací, hotelů a penzionů.
  • Teak – patří k tomu nejlepšímu, co si můžete přát. Z teakového dřeva se vyrábějí i luxusní jachty. Má totiž nejvyšší trvanlivost a díky vysokému obsahu oleje ho nepoškodí ani přiměřená vlhkost. Teakový nábytek se dá využít univerzálně – na zahradách, v zahrádkách restaurací i v interiérech.

Sety nábytku na zahradu z exotického dřeva koupíte ve variantách 1+2 až 1+6, ale i v kombinacích setů stůl + židle + lavice. Například teakový zahradní set je v akcích i za méně než 5 000 korun.